26.05.2018
11:16
EN

7 Mayıs - 11 Mayıs 2018 Pamuk Piyasası Yorumu

HAFTA SONU FİYAT TESPİTİ

KALİTE RENK

EN AZ  TL/KG.

EN ÇOK TL/KG.

 

31

 

   

      41

       

51

     

32

        

43

     

HAFTALIK TOPLAM İŞLEM

(ton) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geçtiğimiz hafta piyasada kayda giren 815 Ton  işlem oldu.

Geçtiğimiz hafta boyunca tescilden geçen miktar 3.173 Ton dur.

Geçtiğimiz hafta boyunca hareketli seanslar yaşandı. Dolar ve yurt dışı piyasaların yükselmesinden dolayı 31 renkler için 8.30 - 8.35 TL 41 renkler için 8.20 - 8.25 TL fiyattan işlemler oldu. Sonuç olarak  dolar da yurt dışı piyasaları da yükselse bile tabii ki burada en önemli faktör  burada alıcının olması; alıcı olmadığında istediği kadar dolar ve yurt dışı piyasalar yükselsin. Şimdi bunları neden dedi diyeceksiniz adam çıkıyor diyor ki yurt dışında fiyatlar şu kadar yükseldi,  dolar aldı başını gitti ama bizim buralarda fiyatlar  neden yükselmiyor.

İplikçi geçtiğimiz yıl gibi aynı sıkıntıya girmemek için bu yıl sezon başında bir hayli bağlantısını yaptı. Pamuk almakta geçtiğimiz yıl bir hayli zorlanmıştı, hatırlarsanız pamuk çok erkek bitti. Şu an için elinde malı bulunduğundan rahat davranıyor. Burada fiyatların yurt dışı fiyatlarından aşağı da olmasının sebebi budur. fiyatların yükselip düşmesini kimse etkileyemez.

Pamuk ekimi yapan tüm üreticiler için hayırlı çok kazançlı afat sız Allah yedirmeyi nasip etsin.                                                                               

Saygılarımla

BORSA SİMSARI  MUSTAFA REİS

                                                                                                                                    


                                                                                  

 

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.