24.04.2018
09:51
EN

09 Nisan - 13 Nisan 2018 Pamuk Piyasası Yorumu

HAFTA SONU FİYAT TESPİTİ

KALİTE RENK

EN AZ  TL/KG.

EN ÇOK TL/KG.

 

31

 

8,00  

      41

     7,90  

51

     

32

     7,90  

43

     

HAFTALIK TOPLAM İŞLEM

(1.370 ton) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geçtiğimiz hafta piyasada kayda giren 1.370 TON  işlem oldu.

Hafta boyunca tescilden geçen miktar 4.535 Ton dur.

Piyasamızda sakin seyir devam ediyordu ki yurtdışı piyasalarda ve özellikle doların 4.15tl görünce pamuk piyasaları da hafta ortasından sonra yükselmeye başladı, hafta başı 31 renkler 7.75tl 41 renkler 7.70tl den konuşulurken hafta ortasından sonra  dolarında yükselmesinden  31 renkler 8.00tl 41 renkler 7.90tl muameleler olmaya başladı.

Yurt dışı ve döviz kuruna göre göre ithal pamuğunu 8.70tl olmasına rağmen bizim pamuğumuzu 7.70tl den fazla fiyat vermiyorlardı daha sonra doların yükselmesinden dolayı 8.00tl den aldılar ama önümüzdeki haftayı görüp ona göre bir şeyler konuşmak lazım. Bu fiyatlar devam edecek mi? etmeyecek mi? İplik sanayisindeki sıkıntıların devam ettiği bu yüzden de daha evvel aldıkları ithal pamukların kullandıklarını yeni bağlantılar yapmadıklarını hatta gelen pamukları müşteri bulursa satmayı da düşündüklerini duyuyoruz.

Havaların pamuk ekimine uygun gittiğinden dolayı çoğu bölgede pamuk ekimleri başlamış olup pamuk üreticilerinin yeni sezonun hayırlı uğurlu bol kazançlı olmasını diliyorum. 

        

                                                                                                                               Saygılarımla

   İ.T.B Pamuk Simsarı Mustafa Reis 

                                                                                                                                    


                                                                                  

 

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.