18.09.2018
23:18
EN

25 Haziran - 29 Haziran 2018 Pamuk Piyasası Yorumu

HAFTA SONU FİYAT TESPİTİ

KALİTE RENK

EN AZ  TL/KG.

EN ÇOK TL/KG.

 

31

 

   

      41

       

51

     

32

        

43

     

HAFTALIK TOPLAM İŞLEM

(275 ton) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pamuk piyasamızda 26 Haziran Salı günü 31 renk 9,50 TL 250 Ton ve 27 Haziran Çarşamba günü 41 renk 25 Ton olmak üzere Hafta boyunca Toplam 275 Ton kayda girmiş işlem olmuştur.

Haftalık tescil miktarımız 1.027 Tondur.

Bilindiği üzere Borsada kayda girmiş işlem yoksa fiyat tespiti yapılması sakıncalı görülerek yeni bir sisteme geçilmiştir.

Sezon boyunca kayda girmiş işlemle tescilden geçen işlem miktarı karşılaştırılırsa aradaki farkın yüzde doksanlara ulaştığı haftalar çok olmuştur.

Böyle bir ortama gelinmiş olmasının hangi sebeplerden olduğunun araştırılması gerektiği, düşüncelerin ve değerlendirmelerin alışverişlerde yanılmalara dolayısı ile herhangi bir kesimin mağduriyetine halel getireceği endişesinin ortadan kalkacağı, üzerinde tam olarak mutabakata varılmış yeni bir uygulamanın başlayacağı güne kadar kendi hesabıma haftalık yorum yazmamaya karar vermiş bulunmaktayım bu vesile ile durumu bilgilerinize sunarım.

                                                                                                                                                                     Saygılarımla,

Borsa Ajanı

İbrahim ÖNGÜNŞEN

 


                                                                                  

 

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.