26.03.2019
10:22
EN

18-22 Mart 2019 Çekirdeksiz Kuru Üzüm Piyasası Yorumu

Çekirdeksiz kuru üzüm piyasasında ciddi bir değişiklik yok.  Borsaya ürün arzı kısıtlı; talepte ise yoğunluk ince taneli üzümler ve St. 10 no üzerinde yoğunlaşıyor.  İnce taneli St. 9 no üzümler 10,70 TL ile 10,90 TL arasında işlem görürken, St. 10 no üzümlerde fiyat 11,50 TL ve rengine göre 11,80 TL bandında alıcı buluyor. 

Bu şekildeki talebin bir süre daha devam edeceğini düşünüyoruz.

Çekirdeksiz kuru üzüm fiyatlarını etkileyecek en önemli faktör ise dolar fiyatlarında yaşanacak gelişmeler gibi gözüküyor. Diğer taraftan bağlarda artılı uyanışlar başladı.  Hasarsız bir şekilde bu dönemi umarız atlatırız.

Haftalık toplam işlem hacmimiz 390 ton olarak gerçekleşmiştir.

Mehmet ESMER– İTB MECLİS ÜYESİ

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.