21.01.2018
07:30
EN

Projeler / İTB Üye Firmalarının E-Ticaret Uygulamaları ile Ticaret Kapasitelerinin Artırılması

www.ecommoditybazaar.com alan adı ile hizmet veren elektronik pazaryeri portali, İzmir Ticaret Borsası’nın 125 yıldır tarım ürünleri borsacılığı alanında edinmiş olduğu önemli tecrübe ile teknolojiyi birleştirmektedir.

Borsamız tarafından “İzmir Ticaret Borsası Üye Firmalarının Elektronik Ticaret Uygulamaları ile Ticaret Kapasitelerinin Arttırılması” ismiyle KOSGEB’e sunulmuş ve proje meslek kuruluşu proje destek programı kapsamında KOSGEB tarafından değerlendirilerek desteklenmeye uygun bulunmuştur. Bir yıllık bir süreçte yürütülecek proje faaliyetleri, Mayıs ayından itibaren yürürlüğe konulmuş ve faaliyetlerin yürütülmesine devam edilmektedir.

Portal, üye firmaların toptan olarak satışını yapmak istedikleri ürünleri sergileyebilmelerine, alım ve satım yapmak istedikleri ürünler için açık arttırma ve açık eksiltme şeklinde ihale açmalarına imkan sağlamaktadır.

İngilizce ve Türkçe dillerinde hizmet veren portal, Mobil uygulaması aracılığıyla da takip edilebilir. Kar amacı gütmeden oluşturduğu platform için herhangi bir üyelik bedeli talep etmeyen İzmir Ticaret Borsasının yapılacak alım-satımlarda herhangi bir garantörlüğü bulunmamaktadır.

Tarımsal ürün ve gıda maddesi üreten ve bu ürünlerin alım ve satımı konularında faaliyet gösteren firmalar E-Commodity Bazaar’a üye olabilir.

 

Geri dön