03.06.2020
16:30
EN

Projeler / İzmir Ticaret Borsası Toprak ve Çocuk Programı

 “Gelecek Toprakta, Toprağımız Emin Ellerde” sloganıyla yola çıktığımız “Toprak ve Çocuk” programımız; T.C. Milli Eğitim Bakanlığı İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi iş birliğinde başladı.

Amacımız geleceğimiz olan çocuklarımıza; toprağın, tarımın ve tarım ürünlerinin tanıtılması, sağlıklı beslenme konusunda bilinç kazandırılması, tarımsal üretim ve sürdürülebilir çevrenin öneminin gelecek nesillere aktarılmasıdır.

Programımız yaşayan ve gelişen, geliştikçe yeni fikirleri de doğuran uzun soluklu bir projeler zinciri olarak tasarlandı. Bu çerçevede de kısa, orta ve uzun vadeli etkinlikler, projeler, yarışmalar, basım-yayım çalışmaları ve sosyal medya faaliyetleri şeklinde düşünüldü.

İnsan hayatında pek çok kavramın ve kişiliğin oluşmaya başladığı 6-10 yaş ilköğretim çocukları hedef kitlemizdir.

Program Lansmanı 5 Mayıs 2017 tarihinde Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Menemen Araştırma, Uygulama ve Üretim yapıldı.

Bütün program, “Gelecek Toprakta, Toprağımız Emin Ellerde” felsefesiyle çocuklarımızı işin içine dahil edilerek, gör uygula öğren mantığı ile toprak ve tarımla kaynaştırmak adına yol almaktadır.

 

Geri dön