15.12.2019
15:44
EN

İTB Yönetiminden önemli projelere destek için Ankara ziyareti

İzmir Ticaret Borsası'nın (İTB) yeni yönetimi, bazı önemli projeleri hakkında görüş alışverişinde bulunmak ve destek almak üzere dün Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ı ziyaret etti. Temaslara, İTB Meclis Başkanı Barış Kocagöz, Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Başkan Yardımcıları Ercan Korkmaz, İsmail Yalçın Yılmaz, muhasip üye Bülent Arman ve yönetim kurulu üyeleri Tayfur Akın ile Bülent Uçak katıldı.

 

İlk olarak Bakan Hayati Yazıcı'yı ziyaret eden heyeti temsilen konuşan Işınsu Kestelli, Türkiye'nin dünyada rekabet potansiyelinin en yüksek olduğu sektörlerden birinin tarım olduğunu söyledi. Tarım ve hayvancılığı çağdaş pazarlama teknikleriyle buluşturmanın, gelecek açısından çok önemli olduğunu belirten Kestelli, Elidaş ve İZBEP gibi projelerle İzmir'in bu konuda öncü rol üstlendiğini belirtti.

 

Bakan Yazıcı ise 365 oda ve borsa arasında İzmir Ticaret Borsası'nın kendilerinde özel bir yeri olduğunu söyledi. Yazıcı, "Türkiye'nin ilk ticaret borsası olan İTB'nin öncü hizmetlerine devamı için tıpkı ELİDAŞ'ta olduğu gibi gereken desteği vermeye devam edeceğiz" dedi. İTB Heyeti, Bakanlık'ta, tarımda çağdaş pazarlama tekniklerinin Avrupa'daki uygulamları ve Türkiye'de yapılabilecekler üzerine bilgi alışverişinde bulundu.

 

Daha sonra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ı ziyaret eden heyet, Bakan'a, 84 yıllık İTB binasının depreme karşı güçlendirme ihtiyacı olduğunu, bu nedenle yeni bir merkez yapmak üzere arsa arayışı içine girildiğini söyledi. Işınsu Kestelli, ilgilendikleri atıl durumda bulunan iki kamu arazisi için Yıldırım'dan destek istedi ve ilgisi için Yıldırım'a teşekkür etti.

12.07.2013

 

Geri dön