15.12.2019
15:27
EN

İzmirli Kadın Girişimciler Ege Bölgesi’nin çeşitli illerinden gelen temsilcilerle buluştu

Ege Bölgesi’nin çeşitli illerinden gelen Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanları’nın katıldığı tanışma toplantısı, 7 Haziran Cuma günü TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu  ve Ege Bölge Başkanı Aynur Tartan ile İcra Komitesi üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 

TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aynur Tartan, çevre illerden gelen İcra Komitesi Başkanları ile kurulların işleyişi, yürütülen çalışmalar ve ileride yapılabilecek ortak projeler hakkında görüştü.

 

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Aynur Tartan, “Hepimiz illerimizdeki girişimci kadınları temsil ediyoruz ve Ege’nin tüm kadınlarının güçlerini bir araya getirmesi, birlik olması için çalışmalıyız. Bölgemizin girişimci kadınlarına ve girişimciliği düşünen kadınlarına hem örnek hem de önder olmak zorundayız. Onlara yol göstermemiz, destek olmamız gerekiyor” dedi.

 

Girişimcilik hayatına ilk adımlarını atacak kadınlara yol göstermenin ve tecrübelerini paylaşmanın önemini vurgulayan Tartan, “Hepimiz bu noktaya attığımız küçük bir ilk adımla geldik. Küçük iş fikirleriyle, küçük iş yerleriyle, heyecan ve kaygılarla, hatta belki de yakınlarımızın yaptığımız işe duyduğu kuşkularıyla geldik. Ancak yılmadık ve başarıya ulaştık. Girişimcilik cesaret ister, hele bir kadın girişimci olmak istiyorsa iki kat cesarete ihtiyacı vardır. Bizler bunu başarmış insanlarız” diye konuştu.

 

Karşılıklı görüşlerin paylaşıldığı toplantının bundan sonraki tarihlerde de devam etmesi ve Ege Bölgesi’ne bağlı İcra Komitesi başkanlarının temsilcisi olduğu illerde yapılması, ilk toplantının Afyon TOBB Kadın Girişimciler Kurul’unun davetiyle Afyon’da gerçekleştirilmesi planlandı.

11.06.2013

 

Geri dön