15.12.2019
16:48
EN

Kadın girişimciler Vali Cahit Kıraç ile buluştu

TOBB İzmir Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri ve Başkan Aynur Tartan İzmir Valisi, EXPO 2020 İzmir Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Başkanı Mustafa Cahit Kıraç’ı ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde bulunan Başkan Tartan; “İzmir kadınların yaşamaktan en çok keyif aldığı, en güvenli ve özgür bulduğu şehrimiz. Ama bu karşılıklı. Kadınların özgür ve mutlu olduğu şehirler özgür, aydınlık ve çağdaş kabul edilir. İzmir böyle bir şehir. Bu şehrin kadınları özgüvenleri ile iş hayatında da başarıları ile kendilerinden söz ettiriyor. Ancak kadın girişimciden daha çok gizli kadın girişimci var. Pek çok kadın ticaret hayatında olduğu halde geri planda duruyor. Biz şimdi bunu tersine çevirmek istiyoruz. Başarılı kadını bir adım öne getirmek istiyoruz. Bu çabamıza destek verdiği için Sayın Valimize de teşekkür ediyoruz” dedi.

 

TOBB Kadın Girişimciler EXPO’yu İzmir ve Ege’ye Tanıtım Görevini Üstlendi

 

İzmir Valisi, EXPO 2020 İzmir Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Başkanı Mustafa Cahit Kıraç ile yapılan görüşmenin sonucunda TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, Dünya Sergisi EXPO’nun İzmir ve Ege Bölgesi’ne tanıtımında ve tanıtımın yaygınlaştırılmasında önemli bir rol üstlendi. EXPO’nun kente, bölgeye ve girişimciliğe koyacağı katkının altını çizen TOBB Kadın Girişimciler, üstlendikleri görevden onur duyduklarını dile getirdiler.

 

Tartan Ege Bölgesi İllerinin de sözcü ve öncüsü olduğunu bu nedenle İzmir’deki gelişmelerin bölgeye ve Türkiye’ye örnek olacağını da belirtti. İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kadın girişimcilere İzmir adına desteğe hazır olduklarını bildirdi.

 

05.04.2013

 

Geri dön