20.09.2019
15:51
EN

Öztezel: Ülkemizin geleceğini kadınlar yazacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Turkcell ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde başlatılan ‘Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’ sınıf içi eğitimlerinin İzmir ayağının ilki 16 Mart 2019 Cumartesi günü Demokrasi Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

İzmir’de düzenlenen ilk eğitime, koordinatörlüğünü İzmir Ticaret Borsası’nın yürüttüğü TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aysel Öztezel, İzmir Ticaret Borsası Başkanlık Danışmanı Dr. Pınar Nacak ve kurul üyeleri katıldı.

İzmir Demokrasi Üniversitesi’nde toplam 121 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen eğitime TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri arasından 7 kişi mentörlük desteği sağladı. Eğitimlerin ilk haftası dolayısıyla yapılan açılış bölümünde TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Aysel Öztezel bir konuşma yaptı.

Kadınları yazılım konusunda eğiterek, mobil uygulamalar geliştirmelerine destek olmak ve kadınların bu alanlardaki istihdam kapasitesini ve girişimciliğini artırmak amacıyla başlatılan “Geleceği Yazan Kadınlar Projesi”nin önemine değinen Aysel Öztezel, “Sizler bizlere göre iş hayatına başlarken bir adım daha öndesiniz. Bizlerin iş hayatına adım atmadan önce bu tür fırsatlardan yararlanma şansımız yoktu. Hepinizin bu eğitimler sayesinde iş hayatında daha da başarılı olması istiyoruz. En büyük amacımız Türk kadınının layık olduğu yere gelebilmesi.  Bu eğitimlerin kıymetini bilin çünkü iş hayatında başarılı olabilmenin en büyük anahtarlarından biri güncel teknolojiyi iyi kullanmaktan geçiyor. İş hayatında artık rekabetin oldukça yüksek olduğu bir ortam var ve başarıya ulaşmak için mutlaka fark yaratmak zorundayız. Sizler bu eğitimlerle bir adım önde olacaksınız. Bugün yazılım geliştirmeyi biliyorsanız, geleceğin en hızlı büyüyecek şirketlerinde çalışabilirsiniz, çalışmak bir yana böyle şirketler kurabilirsiniz” dedi.  

İzmir Ticaret Borsası Başkanlık Danışmanı Dr. Pınar Nacak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Turkcell ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde başlatılan ‘Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’ne ve projede yer alan kadınlara koordinatör kurum olan İzmir Ticaret Borsası’nın desteğinin tam olduğunu belirterek, “Bu proje ile kadınlarımız geleceği en iyi şekilde tasarlayarak ülkemizin aydınlık yarınlarını müjdeliyorlar” diye konuştu.

Eğitimin ardından TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Aysel Öztezel, İzmir Ticaret Borsası Başkanlık Danışmanı Dr. Pınar Nacak ve Kurul Üyelerinden oluşan heyet İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper’e de nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette kurul ile üniversite arasında yapılabilecek olası işbirlikleri konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

19.03.2019

 

Geri dön