15.12.2019
16:47
EN

Türkçe’nin küresel renkleri İTB’yi ziyaret etti

11.Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na katılmak üzere çeşitli ülkelerden İzmir’e gelen çocuklar, İzmir Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Çocuk heyeti, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ercan Korkmaz, Yalçın Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Uçak tarafından ağırlandı.

ESİDEF Başkan Vekili Ömer Yelkazanoğlu ve İZGE heyeti eşliğinde İzmir Ticaret Borsası’nı ziyaret eden Türkmenistan’dan Ruslan, Bangladeş’ten Najia ve Ukrayna’dan Anastasia üzüm salonu ve Korbey’de minik bir resital vererek, Borsada renkli bir gün yaşattı.

Ömer Yelkazanoğlu, İstanbul ve Ankara’nın ardından İzmir’de düzenlenen olimpiyatlara katılan çocukların aynı zamanda kendi ülkelerini de tanıtacağını belirterek, “Organizasyonun, İzmir’in gündeminde bulunan EXPO’ya da katkı sağlayacağını umuyoruz. Olimpiyat için 50’ye yakın Dışişleri Bakanı İzmir’de olacak” diye konuştu.

Işınsu Kestelli, Türkçe’nin farklı ülkelerde konuşulmasının çok gurur verici olduğunu belirterek, Ruslan, Najia ve Anastasia’ya olimpiyatlarda başarılar diledi. Kestelli, daha sonra çocukları üzüm ve pamuk salonlarına da götürerek üyelerle tanıştırdı. Çeşitli kategorilerde yarışacak olan çocuklar, üzüm ve pamuk ajanlarına şarkı performanslarını sergileyerek, neşeli dakikalar yaşattı.

24.05.2013

 

Geri dön