19.10.2018
23:56
EN

İTB Üyelerine “Nefes Kredisi”

Üyelerimizin finansman sorunlarının giderilmesine yönelik olarak 2017 yılında uygulanan “Nefes Kredisi” projesi bu sene 18 aya uzatılan vade ile tekrar başladı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ziraat Bankası, Vakıfbank, Denizbank, Halkbank, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası ve Kredi Garanti Fonu (KGF) arasında imzalanan protokol çerçevesinde yürütülecek olan “Nefes Kredisi” projesine İzmir Ticaret Borsası da kaynak ayırarak destek vermektedir.
Nefes Kredisinin ülkemize ve üyelerimize hayırlı olmasını dileyen İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, “Nefes Kredisi, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Denizbank, Halkbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankaları şubelerinden kullanılabilir. Kredi kullanımı 2 Nisan 2018 Pazartesi günü başlayacaktır. Faiz Oranı, aylık %0,99, yıllık %11,88’dir. Kredi vadesi, ilk 6 ay geri ödemesiz, takip eden 12 ay eşit taksitli olmak üzere toplam 18 aydır. Kredi üst limiti (grup iştirakleri dahil) 200.000-TL’dir. Kredi teminatının %85’i Kredi Garanti Fonu tarafından verilecek kefalet ile sağlanacaktır. Kredi başvurusu yapmak isteyen üyelerimiz Borsamızdan “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu içindir” ibaresi ile faaliyet belgesi aldıktan sonra bu belge ile sözkonusu 6 bankadan bir tanesine kredi başvurusu yapabilir. Kredi değerlendirmesi başvuru yapılan banka ve KGF tarafından yapılacaktır. Olumlu sonuçlanması durumunda “Nefes Kredisi” kullandırılacaktır. Bankaların Nefes Kredisi için alacağı masraf kefalet oranının %0,03’ü (onbinde üç) ile sınırlıdır. Borsamızdan faaliyet belgesi alınması sonrasındaki tüm kredi başvuru ve kullanım süreci ilgili bankalar tarafından yürütülecektir” dedi.
“Nefes Kredisi” ile ilgili başvuru süreci ve tüm sorularınız için İzmir Ticaret Borsası Üyelik ve Kararlar Müdürlüğü’ne 0232 481 11 76 numaralı telefondan veya uyelikkararlar@itb.org.tr E-Posta adresinden ulaşabilirsiniz. 
 

05.04.2018

 

Geri dön