13.12.2018
22:01
EN

“Tarım Gençlerle Yükseliyor” yarışmasına başvuru süresi uzatıldı

İzmir Ticaret Borsası (İTB) tarafından tarım alanında çalışmalar yapmak isteyen gençlere destek vermek amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen ve “Bitkisel ve Hayvansal Üretim”, “Tarımsal Pazarlama ve Markalaşma”, “Tarımda Bilişim ve Teknoloji”, “Kırsal Kalkınma ve Kadın” konu başlıklarında açılan “Tarım Gençlerle Yükseliyor” fikir yarışmasının başvuru süresi 15 Ekim’den 15 Aralık 2017 tarihine kadar uzatıldı. 
Yarışmacılar, www.itb.org.tr/duyurular internet adresinde bulunan yarışma şartnamesindeki başvuru formunu eksiksiz doldurup imzalayarak e-posta (arge@itb.org.tr) ve posta yoluyla veya elden İTB’ye ileterek başvuru yapabilecekler.
İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, daha fazla gence fırsat tanımak amacıyla yarışmanın başvuru süresini uzattıklarını belirterek, sürdürülebilir ve kapsayıcı büyüme yolunda tarımın çok önemli bir rolü olduğunu, bu nedenle Borsa olarak, yerli ürünleri ve yerli üretimi sonuna kadar desteklediklerini söyledi. Son yıllarda yapılan araştırmaların ülkemizde tarım nüfusunun yaşlandığına işaret ettiğini söyleyen Kestelli, bir tarım ülkesi olan Türkiye için bu gelişmenin iç açıcı olmadığını vurguladı ve Borsa olarak gençlere tarımsal alanda kendilerini gösterebilecekleri fırsatları tanımaktan, genç nüfusu tarımla ilgilenmeye teşvik etmekten memnuniyet duyduklarını belirtti.
15 Aralık 2017’de başvuruların tamamlanmasının ardından Borsa Yönetimi, akademisyenler ve resmi kurum temsilcilerinden oluşacak jüri tarafından yapılacak değerlendirmeler sonucunda birinci olan projeye 5.000, ikinci olan projeye 3.000, üçüncü olan projeye ise 2.000 TL para ödülü verilecek. İlk üçün yanı sıra jüri tarafından fikri uygun görülen üç kişiye de 1.000’er TL başarı ödülü verilecek. Sonuçlar, kamuoyuna basın ve İzmir Ticaret Borsası internet sitesi www.itb.org.tr kanalıyla duyurulacak ve kazanılan ödüller hak sahiplerine İzmir Ticaret Borsası’nın belirleyeceği tarihte düzenlenecek tören ile takdim edilecek.
 

14.10.2017

 

Geri dön