19.04.2021
03:37
EN

Virman Emir Giriş Ekranına Ürün Rehberinin Eklenmesi

Türkiye Ürün İhtisas Borsası'ndan alınan yazıda; sistem iyileştirme kapsamına alınan talepler doğrultusunda TÜRİB İşlem Platformu'nda "Özel Emir İşlemleri" menüsü altında yer alan "Anlaşmalı Virman Girişi’’nde, normal seans alım ve satım emir girişi sayfalarında olduğu gibi ürün seçimi alanına ürün rehberi eklenmiş olup, anlaşmalı virman emri iletimine ilişkin adımlar ve ilgili değişiklik belirtilmektedir.

Söz konusu değişikliğin 26 Mart 2021 tarihinde devreye alındığı iletilmektedir.

  • TÜRİB İşlem Platformu'na giriş yapılması ve "Anlaşmalı Virman Girişi" seçilmesini takiben satıcı taraf, alıcı kişiye ait MKK sicil numarasını “Alıcı Kişi MKK Numarası” alanına girerek “Alıcı Kişi Bilgilerini Getir” butonuna basar ve alıcı tarafa ait bilgilerin otomatik olarak gelmesi sağlanır.
  • KVKK kapsamında gerçek kişi isim bilgileri belli alanları maskelenmiş olarak, tüzel kişilerin unvanı ise maskelenmeden satıcının kontrolü için bilgisine sunulmaktadır. 
  • Alıcı isim/unvan doğru ise “Satıcı tarafın hesap Numarası seçimini takiben ürün seçimi aşamasında ilgili alanda yer alan büyüteç simgesi üzerinden ürün rehberi alanı açılır, seçilen hesap numarasında tanımlı olan ürün bilgileri görüntülenir ve ISIN seçimi yapılır.
  • Emre ilişkin fiyat ve miktar girişi yapılarak virman işlem girişi tamamlanır,  emir karşı tarafın onayına sunulur.

 

Saygılarımızla,

İzmir Ticaret Borsası

30.03.2021

 

Geri dön