19.04.2021
03:56
EN

Bakliyat Peşin Satışları

T.C. Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü Ticaret Dairesi Başkanlığı'ndan alınan yazıda; TMO'nun toplamda 15 bin ton natürel nohut stoğunu (14 bin ton ELÜS ve bin ton TMO deposu) 4,00 TL/Kg fiyatla peşin bedel mukabili kişi ve kuruluş ayrımı yapılmaksızın toptan olarak satışa açıldığı belirtilmektedir.

ELÜS nohut satışlarından TMO Elektronik Satış Platformun'a ve TÜRİB'e üye olan tüm kesimler faydalanabileceği belirtilmektedir. Söz konu stoklar için 03 Mart - 10 Mart 2021 tarihleri arasında TMO Elektronik Satış Platformu üzerinden talep toplanacağı, 12 Mart 2021 tarihinde ilgili kişi ve kuruluşlarca Platform üzerinden tahsis miktarları görüntülenebileceği belirtilmektedir. 15 Mart - 25 Mart 2021 (dahil) tarihleri arasında her gün ELÜS tahsis miktarları takas için TÜRİB'de işlem göreceği belirtilmektedir.

TMO depolarında stoklu nohutların satışı Şube Müdürlükleri kanalıyla serbest olarak yapılacağı belirtilmektedir. TMO depolarından satışı yapılan nohutlar için para yatırma süresi 25 Mart 2021 tarihinde mesai bitiminde sona ereceği belirtilmektedir.

Satışların stoklarla sınırlı olup güncel stok ve satış fiyatlarına www.tmo.gov.tr internet sitesinden ve Şube Müdürlüklerinden ulaşılabileceği belirtilmektedir.

Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ .

 

Saygılarımızla,

İzmir Ticaret Borsası

05.03.2021

 

Geri dön