12.05.2021
11:45
EN

DigiKamp - Digital Dönüşüm Yarışması

Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) alınan yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü tarafından, ülkemizde dijitalleşme ve inovasyonun geliştirilmesi adına attığı adımlardan biri olan DigiKamp Dijital Dönüşüm Yarışması'nın 30 Aralık 2020 tarihinde tanıtılarak, yarışmaya başvuruların alınmaya başlandığı belirtilmektedir.

DigiKamp ile bir yandan teknoloji firmaları ve girişimciler yeni nesil teknolojiler alanında ürün ve hizmet üretmeye teşvik edilerek girişimcilik ekosistemi desteklenirken, bir yandan da Ticaret Bakanlığı’nın sunduğu hizmetlerin kalitesinin artırılmasının amaçlandığı ifade edilmektedir.

Yarışmada hedef kitle teknoloji KOBİ’leri, teknoloji mikro işletmeleri, yazılım firmaları, teknoloji kümelenmeleri ve girişimcilerdir. Ayrıca, dereceye giren projelerin ödüllendirileceği yarışma hakkında www.digikamp.gov.tr internet sitesinden detaylı bilgi edinilerek başvurular gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

Öte yandan, yarışma sürecinde, yarışmanın amaç ve önemini hedef kitlesine anlatabilmek ve bu yarışmanın temel motivasyonunu ve kapsamını ortaya koymak amacıyla, çeşitli tarihlerde teknoloji ve girişimcilik sektörünün önde gelen isimleri ve Bakanlık yetkililerinin katılımıyla çevrimiçi ortamda “DigiKamp Buluşmaları” organize edileceği, ayrıca katılımcıların yarışma hakkında merak ettikleri tüm ayrıntıları bu buluşmalar aracılığıyla öğrenebileceği belirtilmektedir.

DigiKamp buluşmalarına ait detayların Ticaret Bakanlığı’nın sosyal medya hesaplarından paylaşılacağı ifade edilmektedir.

 

Saygılarımızla,

İzmir Ticaret Borsası

20.01.2021

 

Geri dön