12.05.2021
11:17
EN

Foodex Japan 2021 Fuarı

Sayın Üyemiz,

Ege İhracatçı Birlikleri’nden (EİB) alınan yazıda; Milli katılımı EİB tarafından organize edilen ve 09-12 Mart 2021 tarihlerinde gerçekleşecek Foodex Japan 2021 fuarı organizatörü ile yapılan görüşmede, söz konusu fuarın şu an için fiziksel ortamda, geçen senelerde olduğu gibi, yurtdışından katılımcıların seyahat edeceği varsayımı ile organize edileceği bildirilmiştir.

Ancak EİB tarafından salgının gidişatı göz önüne alındığında fuara katılım için Türkiye’den seyahatin mümkün olamayacağı değerlendirilmektedir. Bu çerçevede, fuar organizatörü ve diğer tedarikçiler ile yapılan görüşmeler neticesinde fuarın düzenlenmesi, ancak Türkiye’den seyahat edilememesi durumu ile fuarın tamamen iptali senaryolarına ilişkin şartlar aşağıda iletilmektedir.

  • Fuarın fiziki olarak düzenlenmesi ancak yurtdışından seyahat edilememesi durumunda; fuar hibrit olarak gerçekleştirilecek olup, bu kapsamda yine stantlar kurularak ürünler sergilenecektir. Ayrıca, Japonya’daki fuarda stantlarda hizmet vermek üzere bir görevli/hostes organize edilecek ve ziyaretçiler online olarak zoom aracılığı ile Türkiye’den katılımcılarla bağlantı kuracaktır. Bu durumda, başvuru iptal edilemeyecek, yapılan ödemeler iade edilemeyecektir.
  • Fuarın tamamen iptal edilmesi durumunda ise fuarın sadece online olarak gerçekleştirileceği bilgisi alınmış olup, fuar organizatörü yer kirasının %70’ini iade edecektir. Ancak fuarın iptal olduğu tarihte ortaya çıkabilecek diğer maliyetler (inşaat, nakliye vb.). katılım bedeli ödemenizden düşülecektir. Buna göre katılım bedeli ödemesinin en az %50’si, en fazla %70’i iade edilebilecektir.

Bu çerçevede milli katılıma yönelik işlemlerin yapılabilmesini teminen, fuara katılmak isteyen üyelerimizin 8 Ocak 2021 Cuma gününe kadar foodex@eib.org.tr adresine iletmesi gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

 

 

24.12.2020

 

Geri dön