12.05.2021
11:04
EN

İzmir Valiliği Sokağa Çıkma Kısıtlamaları Muafiyet Uygulamaları

Sayın Üyemiz,

İzmir Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü’nden alınan yazıda; Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında 30.11.2020 tarihinde toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınan kararlar doğrultusunda İçişleri Bakanlığınca hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kuralların ve önlemlerin yeniden belirlenerektüm kamu kurum ve kuruluşlarına bildirildiği iletilmektedir.

Söz konusu Genelge ekinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf yerler ve kişiler listesi maddeler halinde detaylı bir biçimde belirtilmesine rağmen Kamu Kurum ve Kuruluşlarının, bu Kurum ve Kuruluşlar ile sözleşme yapmış firmaların ve alt yüklenicilerin, özel sektörde faaliyet gösteren işletmelerin ve bu işletmelerde doğrudan veya dolaylı olarak çalışan kişilerin sokağa çıkma yasağından muaf tutulmak amacıyla resmi yazı almak üzere Valiliğe başvurduğunun gözlemlendiği ifade edilmektedir. Belirtilen muaf yerler ve kişilerle alakalı ayrıca Valilikten izin alınmasının gerekli olmadığının altı çizilmektedir.

Bu bağlamda, Bakanlık Genelgesi’nde kısıtlamalardan açıkça muaf tutulan yerler ve kişilerin Valiliğe ayrıca resmi bir izin yazısı için başvurmaması, resmi kurum/kuruluşlara bağlı işletmelerin açık surette muafiyete tabi işleri için Valilikten özel izin yazısı talep etmemesi gerektiği vurgulanmaktadır.

Vatandaşlarımızın kısıtlamaların uygulanmasında yaşanacak muhtemel talep ve sorunları için bağlı bulundukları ilçe Kaymakamlıklarınca gerekli tedbirlerin alınacağı ifade edilmektedir.

Ayrıntılar için lütfen TIKLAYINIZ.

11.12.2020

 

Geri dön