19.04.2021
02:07
EN

Mesleki Eğitim İhtiyaç Belirleme Anketi

Sayın Üyemiz;

İzmir Ticaret Borsası, üyelerine ve üye dışı katılımcılara açık olarak düzenlediği eğitimleri Borsa Akademi çatısı altında bir araya getirmek üzere gerekli hazırlıkları yürütmektedir. Borsa Akademi, genel talebin haricinde İzmir Ticaret Borsası üyelerinin ihtiyaçlarına yönelik eğitim ve organizasyonların gerçekleştirilmesini amaçlayan bir yapı olarak hayata geçirilecektir. 

Tüm bu çalışmalar sürerken yayınlanan bir Avrupa Birliği hibe programı ile 15-29 yaş arası gençlerin kaliteli iş gücüne kazandırılması ve istihdamının sağlanması amacıyla iş başı eğitim ve mesleki eğitimler teşvik edilmiştir.

Bu kapsamda ekte gönderilen anketi doldurmanız gerekmektedir. Ankete ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ.

(Eki indirmede problem yaşarsanız aşağıdan da ankete ulaşabilirsiniz.)

Doldurmuş olduğunuz anketin verilerine dayanarak meslekler özelinde yetişmiş ara eleman ihtiyacı analiz edilecek ve elde edilen sonuçlar karar aşamasında Yönetim Kurulu onayına sunulacaktır. 

Anketi 12 Haziran 2020 Cuma günü saat 17:30 a kadar arge@itb.org.tr mail adresine mail atmanız gerekmektedir.

Değerli katılımınız için teşekkür eder, detaylı bir analiz için tüm bilgilerin kapsamlı olarak doldurulması konusunda hassasiyetinizi rica ederiz.

Saygılarımızla.

 

Mesleki Eğitim İhtiyaç Belirleme Anketi 

1. Meslek komitesi adı:

2. Şirket Adı:

3. Anketi Dolduran Kişinin Adı-Soyadı, Unvanı:

4. Şirketinizin faaliyet gösterdiği sektör (lütfen üretim şirketleri için ürünlerinizi detaylı belirtiniz):

 

5. Şirketinizde operatör düzeyinde çalışan ara eleman sayısı:

6. Şirketinizde istihdam edilen 15-29 yaş arası kişi sayısı:

7. İşe alımlarınızı gerçekleştirme yönteminiz  (Örneğin; internet başvuruları, tanıdık tavsiyesi, üniversite stajı/işbaşı eğitim sonrası işe alım, İŞKUR gibi):

 

8. Ara eleman/operatör/yeni mezun işe alımlarında kişilerin mesleki bilgisini/yeterliliğini nasıl ölçümlüyorsunuz? Dikkate aldığınız bir sertifika/diploma vs. var mı? (var ise lütfen belirtiniz):

 

9. Halihazırda ara eleman/operatör arayışınız/ihtiyacınız mevcut mu? (mevcut ise lütfen hangi iş için istihdam edileceğini detaylı yazınız):

 

10. Şimdiye kadar gerçekleştirdiğiniz işe alımlarda operatör/ara eleman/yeni mezunlarda eksikliğini tespit ettiğiniz mesleki ve kişisel gelişim konularında eksiklikler var mı? (var ise lütfen maddeler halinde belirtiniz):

 

11. İlan ettiğiniz halde (kalifiye) çalışan bulmakta sorun yaşadığınız meslekler var mı? (var ise lütfen maddeler halinde yazınız):

 

12. Ulusal Yeterlilik ve Mesleki Yeterlilik Sertifikası hakkında bilgi sahibi misiniz?

13. Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi kişilerin istihdamına ilişkin işveren ayrıcalıkları hakkında bilgi sahibi misiniz?

14. İş başı eğitim süreçleri ve işverenlere sağladığı avantajlar hakkında bilgi sahibi misiniz?

15. Şirketinizde mesleki eğitim sertifikası/diplomasına sahip kişilere iş başı eğitim imkanı sağlamayı düşünür müsünüz?

16. İşinizi sürdürmesini planladığınız, bu konuda uzmanlaşmasını istediğiniz 15-29 yaş arası eğitimini tamamlamış ve çalışmayan bir yakınınız/tanıdığınız var mı? (var ise lütfen sayı belirtiniz)

08.06.2020

 

Geri dön