21.06.2021
04:28
EN

Tarımsal Üreticilerin Hazine Destekli Kredi Geri Ödemelerine Erteleme

Sayın Üyemiz,

Tarımsal üreticilerin T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ile Tarım Kredi Kooperatiflerine olan düşük faizli kredi kullandıırlmasına ilişkin kararlar ile bu kararlara yönelik erteleme kararlarından kaynaklı kredi borçlarının, COVID 19 salgını nedeniyle ertelenmesine dair Cumhurbaşkanlığı kararı 30 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazetenin Mükerrer sayısında yayınlanmıştır.

Karar kapsamında, gerçek ve tüzel kişi üreticiler, sözleşmeli üretim yaptıran gerçek ve tüzel kişiler, tarımsal amaçlı kooperatifler ve üretici birlikleri, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü ile lisanslı depo yatırımlarına münhasır olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları ile bunların iktisadi işletmeleri yer alıyor.

Karar kapsamında olan üreticilerin 30 Nisan 2020 ve öncesinde kullandıkları düşük faizli kredilerden doğan borçlarından vade tarihi, taksit vadesi ve hesap devresi 1 Mayıs 2020 ve 30 Haziran 2020'de dolacak kredi borçları, başvuru şartı aranmadan vade tarihinden itibaren 6 ay faizsiz olarak ertelenmiştir. Buna bağlı olarak kalan tüm taksitler ötelenecektir. 

Bilgilerinize sunarız.

 

Söz konusu karar ulaşmak için tıklayınız.

 

Saygılarımızla

 

01.05.2020

 

Geri dön