10.05.2021
09:53
EN

Covid 19 Ek Tedbirleri Kapsamında, Çalışanların Belge İbrazı Hk.

Sayın Üyemiz, 

T.C. İzmir Valiliği'nden alınan bir yazı ile T.C. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda,  İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ile Umumi Hıfzısıhha Kanununun 27 nci ve 72 nci maddesi kapsamında alınan tedbirler Borsamıza bildirilmiş ve E-Bülten ile Duyuru yoluyla üyelerimizle paylaşılmıştı.

Söz konusu Duyuru ve tedbirlerin tamamına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Bahse konu tedbirlerin, 3.maddesinin 'd-)' bendinde; 

"Çalışma hayatı içerisinde yer alan yönetici, çalışan ya da işyeri sahiplerinin ikamet ve işyerlerinin farklı illerde bulunması durumunda, ilimiz ile diğer iller arasındaki giriş/çıkışları; bu durumu ispatlayan (yerleşim yeri/ikamet belgesi, SGK kayıt belgesi) belgeleri ibraz etmek şartı ile yapılabilecektir." denilmektedir. 

06 Nisan 2020, Pazartesi günü işbaşı yapacak çalışanların, yanlarında belge bulundurma imkanı olamayacağından, çalışanlarımızın işe varana kadarki sürecin kolaylaştırılmasıyla ilgili Valiliğimiz nezdinde yapılan girişimlere binaen, bir ara formül üretilmiştir. 

06 Nisan 2020 Pazartesi gününe özel bir durum olarak, şirketlerin muhasebe/ik yöneticilerinin 05 Nisan Pazar (bugün) içinde  çalışanlara SGK belgelerini Whatsapptan yollamaları ve yarın işe giden çalışanlarımızın, kolluk kuvvetlerine Whatsapp'larındaki belgeyi göstererek geçişlerine imkan tanınması sağlanacak olup, 07 Nisan 2020 Salı günü itibariyle ise çalışanlarımızın muhakkak kağıt belge ibraz etmeleri gerekecektir. 

Konuyu bilgilerinize sunarız. 

05.04.2020

 

Geri dön