08.05.2021
17:12
EN

Sanal Ticaret Akademisi

Sayın Üyemiz,

TOBB'dan alınan yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü'nün yazısına istinaden, ülkemize yeni girişimciler ve yeni ihracatçılar kazandırmak için yürütülen çalışmalar kapsamında, sertifikalı eğitimlerin yer aldığı uzaktan eğitim platformu olan "Sanal Ticaret Akademisi"nin 5 Mart 2020 tarihinde hizmete açıldığı belirtilmektedir.

Sanal Ticaret Akademisi, Türk ticaret ve ihracat ekosisteminin güçlendirilmesi temel amacıyla; girişimci, esnaf, sanatkar, öğrenci, profesyonel çalışanlar ve kariyerlerine katkı sağlamak isteyen tüm vatandaşlara yönelik sertifikalı eğitimlerin yer aldığı uzaktan eğitim platformudur.

Zaman ve mekan sınırı olmaksızın çevrimiçi olarak 7/24 erişilebileceği ve tamamen ücretsiz olacağı belirtilen Sanal Ticaret Akademisi'nin bünyesinde yer alan ders içerikleri, alıştırma soruları ve sınavlar, Ticaret Bakanlığımızın uzmanlarınca büyük bir titizlikle, video, animasyon ve infografikler eşliğinde hazırlanmıştır. "Dış Ticaret", "İç Ticaret" ve "Girişimcilik" olmak üzere 3 sertifika programı bulunan Sanal Ticaret Akademisi'ni belirli kriterler çerçevesinde dersleri tamamlayan ve sınavlardan başarılı olan kullanıcılar, sertifikalarını almaya hak kazanacaklardır.

Sanal Ticaret Akademisi'ne https://akademi.ticaret.gov.tr/ adresi üzerinden erişilebilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

27.03.2020

 

Geri dön