21.06.2021
03:42
EN

GS1 Türkiye Vakfı

Sayın Üyemiz,

GS1 Türkiye Vakfı'ndan alınan 12.07.2017 tarihli yazı ile; GS1 Organizasyonu'nun Merkez Ofisi Belçika'da olmak üzere 112 ülkedeki üye organizasyonlarıyla ticaretin uluslararası boyuta ulaşması, ticarete konu olan emtia ve hizmet çeşitlerinin artması, tedarik zincirinin standartlarca tanımlanması ihtiyaçlarına çözüm üreterek ticaretin küresel dilini oluşturmakta olduğu belirtilmiştir.

Yazıdan devamla, GS1 sistemi; tedarik zinciri üzerinde yer alan ürün, üretim yeri, palet, konteyner, doküman ve benzerlerini özgün numaralarla tanımlayarak tedarik zincirinde yer alan paydaşlar arasında etkin, verimli ve görünür bilgi alışverişinin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Yerel ya da küresel ticarette GS1 sistemini kullanan firmalar ticari ortakları ile iletişimde ortak standartlar kullanmanın getirdiği maliyet avantajıyla küresel düzeyde rekabet avantajı elde etmektedir.

Uluslararası GS1 organizasyonun ülkemizdeki temsilcisi olan ve 1988'den beri TOBB bünyesinde hizmet veren GS1 Türkiye'nin sistemi ve standartlarını anlatan broşüre ulaşmak için lütfen tıklayınız.

10.08.2017

 

Geri dön