İzmir Ticaret Borsası

Guangzhou İşadamları Heyeti Hk.

Çin Halk Cumhuriyeti'nin Guangzhou şehri Parti Sekreteri Sayın Wan Qinliang başkanlığında, Guangzhou dış Ticareti Geliştirme Kurulu (CCPIT) organizasyonu ile Guangzhou'nun önde gelen 150ye yakın firma temsilcilerinden oluşan bir heyet 15-17 Temmuz 2012 tarihinde ülkemizi ziyaret edeceklerdir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Bosna Hersek İş ve Yatırım Fırsatları Hk.

TOBB' dan gelen Ekonomi Bakanlığının 29.06.2012 tarihli yazısında, 26-27 Haziran 2012 tarihlerinde, Başbakan Yardımcımız Beşir Atalay ve Bosna Hersek Dış Ticaret ve Ekonomik İlişkiler Bakanı Mirko Şaroviç’in eşbaşkanlıklarında Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye-Bosna Hersek Karma Ekonomik Komisyon (KEK) 4. Dönem Toplantısı esnasında Bosna Hersek tarafının, Bosna Hersek’teki iş ve yatırım imkanlarını içeren bir CD tevdi ettiği bildirilmektedir.
 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Kırgızistan Yatırım Bilgileri Hk.

TOBB'dan gelen ve Ekonomi Bakanlığının  04.07.2012 tarihli yazısında, Kırgızistan’da 2012 yılında 19,6 bin ton,2011 yılında ise 22,5 bin ton pamuk ipliği üretildiği ve pamuk ipliğinin %90 ‘ının Bağımsız Devletler  Topluluğu ve Avrupa ülkelerine ihraç edildiği belirtilmektedir.
 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

"Hayvanclık Sektörü: Mevcut Durum ve Gelecek Vizyonu" Toplantısı Hk.

Türkiye Süt, Et, Gıda, Sanayicileri ve Üreticileri Birliği ve Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Bİrliğin'den Birliğimize gelen 05.07.2012 tarihli yazıda Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'ın katılımlarıyla 18 Temmuz 2012 tarihinde "Hayvanclık Sektörü: Mevcut Durum ve Gelecek Vizyonu" isimli toplantı gerçekleştirilecektir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Hal Hakem Heyeti ve Toptancı Hal Konseyi Hakkında Yönetmelik

11.07.2012 tarih ve 28350 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan, Hal Haken Heyeti ve Toptancı Hal Konseyi Hakkındaki yönetmeliğin amacı; hal hakem heyeti ile Toptancı Hal Konseyinin kuruluş ve çalışmalarına ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

E-Commodity Bazaar
İTB Akıllı Tarım Portalı
Toprak ve Çocuk