22.09.2021
20:13
EN

Tarım Gençlerle Yükseliyor Proje Fikri Yarışması

Türkiye için kalkınmanın yolu tarımdan ve tarıma dayalı sanayiden geçmektedir. Ancak tarımsal üretime olan ilgi her geçen dönem azaldığı ve tarım nüfusunun yaşlandığı gözlemlenmektedir. İzmir Ticaret Borsası olarak tarımda sürdürülebilirlik ve rekabet gücünü arttırmak, çağdaş tarımsal uygulamaları geliştirmek, gençlerimizin tarım sektörüyle olan ilişkisini güçlendirmek ve gençleri tarımsal alanda yenilik yaratacak projeler üretmeye teşvik etmek amacıyla 2016 yılından buyana her yıl proje fikri yarışması organize edilmektedir.

Bitkisel ve Hayvansal Üretim, Tarımsal Pazarlama ve Markalaşma, Tarımda Bilişim ve Teknoloji, Kırsal Kalkınma ve Kadın konu başlıklarında açılan yarışmaya gençlerimizin ilgilisi her geçen yıl artmaktadır. İlgili kamu kurum ve kuruluşları ile üniversiteleri temsilen görevlendirilen bağımsız seçici kurul, yarışmaya yapılan başvuruları değerlendirerek puanlamalar yapmaktadır. Dereceye giren yarışmacılarımız para ödülü almaktadır. Ayrıca en iyi ilk 15 proje fuar, panel, tören, toplantı vb Borsamız etkinliklerinde sergilenerek tanıtımları sağlanmaktadır.

Önümüzdeki yıllarda artmasını hayal ettiğimiz yeni başvurular için www.itb.org.tr web sitemizden veya Borsamız Ar-Ge Müdürlüğünden gelişmeleri takip edebilirsiniz.

2020 yılı kazanan projeler için tıklayınız.

 

 

Geri dön