20.05.2022
13:09
EN

Tarım Gençlerle Yükseliyor Proje Fikri Yarışması

Türkiye için kalkınmanın yolu tarımdan ve tarıma dayalı sanayiden geçmektedir. Ancak tarımsal üretime olan ilgi her geçen dönem azaldığı ve tarım nüfusunun yaşlandığı gözlemlenmektedir. İzmir Ticaret Borsası olarak tarımda sürdürülebilirlik ve rekabet gücünü arttırmak, çağdaş tarımsal uygulamaları geliştirmek, gençlerimizin tarım sektörüyle olan ilişkisini güçlendirmek ve gençleri tarımsal alanda yenilik yaratacak projeler üretmeye teşvik etmek amacıyla 2016 yılından buyana her yıl proje fikri yarışması organize edilmektedir.

Beş ayrı başlık altında; “Akıllı Tarım”, “Çevre Dostu Tarım”, “Tarımsal Pazarlama, Markalaşma ve İletişim”, “Kırsal Kalkınma” ile “Bitkisel ve Hayvansal Üretim” konularında açılan yarışmaya gençlerimizin ilgilisi her geçen yıl artmaktadır. İlgili kamu kurum ve kuruluşları ile üniversiteleri temsilen görevlendirilen bağımsız seçici kurul, yarışmaya yapılan başvuruları değerlendirerek puanlamalar yapmaktadır. Dereceye giren yarışmacılarımız para ödülü almaktadır. Ayrıca sergilemeye değer bulunan en iyi projeler fuar, panel, tören, toplantı vb Borsamız etkinliklerinde sergilenerek tanıtımları sağlanmaktadır.

Önümüzdeki yıllarda artmasını hayal ettiğimiz yeni başvurular için https://itb.org.tr/TarimGencYarismasi web sitemizden veya Borsamız Ar-Ge Müdürlüğünden gelişmeleri takip edebilirsiniz.

2016, 2017 ve 2018 yılları kazanan projeler için tıklayınız.

2020 yılı kazanan projeler için tıklayınız.

 

 

Geri dön