16.10.2019
08:48
EN

07-11 Ekim 2019 Çekirdeksiz Kuru Üzüm Piyasası Yorumu

Çekirdeksiz Kuru Üzüm piyasasında istekli alıcı seanslar devam ediyor. St. 9 No üzümler 9,90 TL ila 10,00 TL, St. 10 No üzümler ise 10,50 TL, St. 8 No üzümler ise 9,50-9,70 TL arasında bölgelerine ve kalitelerine göre işlem görüyor. Tariş'in piyasada olması ve alımlarında kararlı gözükmesi ayrıca bu fiyatlarında ihracatta karşılığı olması üzüm fiyatlarını önemli ölçüde sağlamlaştırdı.

Çekirdeksiz Kuru Üzümün hak ettiği yerlerde olmak sevindirici, üreticimizin gereken özeni gösterip üzümde pestisit ve kalite gibi konularda özen gösterir ise fiyatlar daha da yukarı gidecektir. Son dönemin en önemli sorunlarından biriside yem çuvalları bir yılın emeğini bir yem çuvalına heba etmeyi aklımız ermiyor, bu konuda üreticilerimizin hassas olmadığını görüyoruz. Üzüm fiyatlarının bir süre bu seviyelerde hareket edeceğini düşünüyoruz.

Haftalık toplam işlem hacmimiz  1.895 ton olarak gerçekleştirilmiştir.

 

Mehmet ESMER– İTB MECLİS ÜYESİ

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.