20.10.2018
23:20
EN

8-12 Ekim 2018 Çekirdeksiz Kuru Üzüm Piyasası Yorumu

Çekirdeksiz kuru üzümde sakin seanslar dönemi devam ediyor. Piyasamızın genelinde finansman sıkıntısı alışverişlerde vadeli ödemeleri ön plana çıkardı. Üzümlerde tipler ve taneler de iyice ayrıştı. Kalın taneli üzümlerde sıkıntı büyük. Özellikle yaş üzüm için yapılan üretimin kurutulması ile gelen üzümlerde gerek tane gerekse kalite açısından ciddi gerilemeler var.

St. 9 numaralı üzümler 8,70 -8,75 TL seviyelerinde işlem görüyor. Dolar fiaytlarında yaşanacak gelişmeler ve Borsa'ya gelecek üzüm miktarı önümüzdeki dönemde piyasanın yönünü belirleyecek gib gözüküyor.

Haftalık toplam işlem hacmimiz 1.060 Ton olarak gerçekleşmiştir.

Mehmet ESMER– İTB MECLİS ÜYESİ

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.