05.06.2020
01:21
EN

25-29 Mayıs 2020 Çekirdeksiz Kuru Üzüm Piyasası Yorumu

Çekirdeksiz kuru üzüm piyasasında önemli bir değişiklik yok. Borsaya gelen üzümlerin tamamına yakını alıcı buluyor.  St. 8 no üzümler 9,90 TL St. 9 no üzümler ise 10 TL ile 10,10 TL fiyatları arasında işlem görüyor.

Şartlar değişmediği takdirde örneğin dolar fiyatlarında ciddi dalgalanmalar olmaz ise hava şartlarında beklenmedik değişiklikler olup rekolteyi etkilemez ise, üzüm fiyatlarının bu seviyelerde işlem görmeye devam etmesini bekliyoruz.

Yaşadığımız pandemi günleri hepimize çok şey öğretti. Özellikle tarımın ne denli önemli ve gerekli olduğunu tüm dünya gördü.  Bu durumda üzüm sektörüne olumlu olarak etkilendi. Bu şansı değerlendirmek üreticimizin elinde.  Doğru üretim doğru pazarlama yapıldığı takdirde önümüz açık olacaktır

 

Mehmet ESMER– İTB MECLİS ÜYESİ

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.