19.08.2019
05:44
EN

8-12 Temmuz 2019 Çekirdeksiz Kuru Üzüm Piyasası Yorumu

Çekirdeksiz Kuru Üzüm piyasasında işlemsiz seanslar devam ediyor. Son yılların en uzun sezon sonunu yaşıyoruz. Rekoltemizin az olması ve hızlı bir sezon yaşanması sonucu yılbaşından sonra adeta üzüm işlemleri kesildi diyebiliriz.

Ekonomideki yaşanan zor şartlar gelecek rekoltenin en belirgin faktörlerinden olacak gibi gözüküyor. Bugünden sezon için konuşmak çok erken ancak zor bir sezonun bizi beklediğini de görmeliyiz.

Dünyanın en büyük üzüm üreticisi konumuna geldik. Dolayısıyla üzümlerimizi de gerek kalıntı gerekse kalite olarak bu konumun hakkını verecek şekilde üretmemiz gerekiyor. Aksi takdirde büyük sıkıntılar yaşarız.

Mehmet ESMER– İTB MECLİS ÜYESİ

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.