20.02.2019
23:45
EN

11 - 15 Şubat 2019 Çekirdeksiz Kuru Üzüm Piyasası Yorumu

Çekirdeksiz kuru üzüm piyasası sakin. Haftanın büyük bölümünü işlemsiz seanslar ile tamamladık. Borsaya ürün arzı son derece kısıtlı ve talep te az dolayısı ile sakin bir hafta yaşadık.

Ancak bu kadar durgunluğa rağmen çekirdeksiz kuru üzüm fiyatlarında korkulacak düşüşler yaşanmadı. St. 10 No üzümler 9,30-9,40 TL seviyelerinde az da olsa işlem görüyor.

Rekoltemizin çok önemli bir bölümünün üreticinin elinden çıktığını görüyoruz. Önümüzde uzun bir zaman var. Çekirdeksiz kuru üzüme olan talebin tekrar canlanacağını düşünüyoruz.

Haftalık toplam işlem hacmimiz 70ton olarak gerçekleşmiştir.

Mehmet ESMER– İTB MECLİS ÜYESİ

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.