22.04.2019
08:17
EN

15-19 Nisan 2019 Çekirdeksiz Kuru Üzüm Piyasası Yorumu

Çekirdeksiz kuru üzümde, Borsada oldukça enteresan bir hafta yaşadık. Haftanın ilk yarısında sakin seanslar devam ederken, ikinci yarısında sürpriz bir alıcının önemli miktarlarda alıcı olarak piyasaya çıkması piyasayı hareketlendirdi ve çekirdeksiz kuru üzüm fiyatlarında yükseliş getirdi.

St. 9 No üzümler 11,40 TL ile 11,70 TL bandına kadar geldi. Bu kadar yoğun talebin tek alıcıda kalması önümüzdeki günlerde piyasayı nasıl etkiler bilinmez, ancak alımların devam etmesi halinde bu yükselişin kalıcı olacağını düşünüyoruz. Yeni sezona kadar önümüzde uzun bir süre var. Muhtemelen üreticimizin ellerindeki üzümün tamamı satılıp yeni sezona stoksuz gireceğiz . Bu da önemli bir avantajdır.

Haftalık toplam işlem hacmimiz 400 Ton olarak gerçekleşmiştir.

Mehmet ESMER– İTB MECLİS ÜYESİ

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.