14.11.2018
04:21
EN

05 - 09 Kasım 2018 Çekirdeksiz Kuru Üzüm Piyasası Yorumu

Çekirdeksiz kuru üzüm piyasası oldukça istekli. Borsaya üzüm arzında ise azalma var. Bir gün yoğun bir ürün gelişi olurken ertesi gün işlemsiz bir seans yaşayabiliyoruz.  Bu tip görüntüleri bundan sonra sıkça yaşayacağız.

St. 9 nolu üzümlerde fiyatlar yükseldi özellikle ince taneli üzümlar 9,15 - 9,20 TL seviyelerinde işlem görüyor. Kalın taneli üzümlerde ise alıcı soğuk davranıyor. Bu sezon iyice anlaşılı artık, üreticimizin ürünlerini yaşa mı kuruya mı hazırlayacağının kararını verip bağlarını hazırlaması gerekliliği doğdu.  Üzüm rekoltesi noksan olduğu için fiyat beklentisi devam ediyor.

Haftalık toplam işlem hacmimiz 850 Ton olarak gerçekleşmiştir.

Mehmet ESMER– İTB MECLİS ÜYESİ

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.