21.01.2019
05:30
EN

07 Ocak 2019 Çekirdeksiz Kuru Üzüm Piyasası Yorumu

 
2019 yılının tüm camiamıza ve ulusumuza sağlık, mutluluk ve bereket getirmesini temenni ediyoruz. 
 
Yeni yıla çekirdeksiz kuru üzüm fiyatlarındaki yükseliş ile başladık. Son dönemlerde talebin artması; buna karşılık üzüm gelişinin az olması dolayısı ile piyasa bir yükseliş trendine girmişti. S.T 9 no üzümlerde 10 TL barajı az da olsa aşıldı ve 10,30 TL fiyatları ile işlemler oldu.
 
Gelinen bu seviye, üzüm emtiası için son derece önemli. Uzun yıllar sonra gerek TL, gerekse Dolar bazında bu seviyeleri yakalayamamıştık.
 
Piyasanın nereye kadar yükseleceğine ilişkin bir öngörüde bulunmak çok zor ancak, önünüzde uzun bir sezon var ve artık dikkat etmemiz gereken rakamlara ulaştık. 
 
Haftalık toplam işlem hacmimiz 410 Ton olarak gerçekleşmiştir.

 

Mehmet ESMER– İTB MECLİS ÜYESİ

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.