21.06.2019
01:03
EN

27-31 Mayıs 2019 Çekirdeksiz Kuru Üzüm Piyasası Yorumu

Çekirdeksiz kuru üzüm piyasasında sezon sonu seansları yaşıyoruz.

2018-2019 sezonu son dönemlerin en kısa sezonu olarak tamamlanıyor. Borsaya numune gelişi yok denecek kadar azaldı, önümüzde uzun bir bayram tatili var dolasıyla piyasalarda yaklaşık 10 günlük bir boşluk olacak.

Sezonun tamamlanmasına 3 ay gibi uzun bir süre olmasına rağmen rekoltenin bitmiş olması çok alışılmış bir durum değil. Yeni rekoltenin gelişimi olumlu ve rakamsal olarak en azından bir önceki sezona göre fazla olacak gibi gözüküyor.

Haftayı işlemsiz seanslar ile tamamladık. St.9 No üzümler 11,80 TL seviyelerinde işlem görebilir.

Tüm camiamızın Ramazan Bayramı’nı kutlarız. 

 

Mehmet ESMER– İTB MECLİS ÜYESİ

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.