16.12.2018
21:43
EN

03-07 Aralık 2018 Çekirdeksiz Kuru Üzüm Piyasası Yorumu

Çekirdeksiz kuru üzüm sezonuna geçen sezona göre eksik bir rekolte, hızla yükselen bir dolar kuru ve alıcılı seanslar ile başlangiç yaptık ve üzüm fiyatları ciddi bir yükseliş ile 9,00 TL seviyelerinin üzerine çıktı. Ancak son dönemde dolar -TL fiyatlamasında TL'nin değer kazanması, çekirdeksiz kuru üzüm fiyatlarını dolar bazında oldukça yükseltti. Kredi maliyetlerinin yüksek olması ve klasik Aralık ayı durgunluğu da eklenince piyasada bri yavaşlama oldu. 

St. 8 No üzümler 9,20 TL, St. 9 No üzümler 9,50-9,60 TL seviyelerinden kısman alıcılı olarak işlem görüyor. Dolar fiyatları önümüzdeki süreçte belirleyici faktör olacak gibi gözüküyor.

Haftalık toplam işlem hacmimiz 590 Ton olarak gerçekleşmiştir.

Mehmet ESMER– İTB MECLİS ÜYESİ

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.