14.07.2020
19:16
EN

6-10 Ocak 2020 Pamuk Piyasası Yorumu

2020 Yılına girdiğimiz bu günlerde tüm üreticilerimize, çıçırcılarımıza, tekstil sektörünün tüm birimlerine iyi bir sene geçirme dileklerimi sunmak istiyorum. Sezon başından bugüne kadar geçen zaman zarfında çok hızlı bir mahlıç pamuk alışverişi yaşadık. 

Yeni yılda nasıl piyasa oluşumlarını yaşayacağız başlangıç olarak çok değişken bir fiyat dalgalanması oldu. 10,00 TL-10,20 TL aralığında oluşan 41 renk değerleri iyi olan pamuklar yeni yılda gelen dolar artışı ve yurt dışı fiyatlarının artmasından dolayı 10,80 TL- 10,90 TL aralığından işlem gördü.

Bundan sonra ne olur sorusunun cevabını bugünlerde bulacağımızı zannetmiyorum. ABD/ÇİN ticari ilişkileri, dünya konjekteründe ki ülkeler arasındaki kargaşalar, yurt içerisinde ekonomik gelişmeler bizlere yeni öngörüler için zemin sağlamıyor. Herhalde bekle gör politikası izleyeceğiz. 

Saygılarımla,
Rıfat KINAY        
İzmir Ticaret Borsası           
Aracılar Meslek Komitesi Başkanı

                                                                          

 

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.