20.02.2019
23:43
EN

11 - 15 Şubat 2019 Pamuk Piyasası Yorumu

Geçen Haftaki 5 günlük işlem periyodunda pamuk işlem hareketliliğinde pek bir değişiklik olmadığı gibi fiyat aralıklarında da daha önce belirttiğimizden farklı bir durum oluşmadı.

Bunun sebepleri ne olabilir diye soracak olursak: Sanayicinin finansal yönden biraz sıkıntısının olması en önemli etken gibi gözüküyor. Çırçırcılar açısından ise üretici fiyat kesmek istemediği için piyasaya ürün vermek istememesinden dolayı arz ve talepte bir hareketlilik olmamıştır.

Önümüzdeki haftada bu hafta gibi yatay bir piyasa seyri görebileceğimiz düşüncesindeyiz.

 

Saygılarımla  
 
Aydın ÖZTÜRKMEN
İzmir Ticaret Borsası 
Aracılar Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı

                                                                           

 

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.