16.10.2019
08:53
EN

17 - 21 Haziran 2019 Pamuk Piyasası Yorumu

Geçtiğimiz hafta dünya pamuk fiyatlarındaki çok fazla düşüş ve döviz fiyatlarındaki düşüş olunca alıcı bir anda çekildi. Haklı olarak beklemeye geçti. Satıcılarda istedikleri fiyatları bulamayınca mecburen bir bekleyiş oldu. 

Dünya alivre fiyatlarının 10 Lira civarı olarak konuşulması ve Yunanlı pamukçuların bu fiyatları Ekim, Kasım teslimi olarak pazara çıkmaları sonrası alıcılar acaba 10 TL ye pamuk alabilir miyiz diye beklemedeler. Bu nedenlerle işlemsiz bir haftayı  geride bıraktık.

Saygılarımla,
Aydın ÖZTÜRKMEN         
İzmir Ticaret Borsası           
Aracılar Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı  

                                                                          

 

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.