21.06.2019
01:06
EN

13 Mayıs - 17 Mayıs 2019 Pamuk Piyasası Yorumu

Geçen hafta dünyada ve ülkemizde yaşanan siyasal gelişmelerin ışığı altında; Çin-ABD arasındaki krizin derinleşmesi, yurtdışı fiyatların önemli ölçüde düşmesi, doların TL karşısında gerilemesi, pamuk alıcılarının tedirginliğine sebep oldu.

Alıcıların bekle izle sonucu görelim, onun neticesinde; yeni alım politikası geliştirelim fikri pamuk fiyatlarının gerilemesine neden oldu. Buna rağmen çırçırcılar emanet kesilmedikten sonra iyi pamuklarını ucuza vermek istememeleri, alım satımın düşük tonlarda olmasına sebep oldu.

 

Saygılarımla,
Rifat KINAY         
İzmir Ticaret Borsası           
Aracılar Meslek Komitesi Başkanı  

                                                                          

 

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.