26.03.2019
10:17
EN

28-22 Mart 2019 Pamuk Piyasası Yorumu

Söz konusu günlerde beklendiği gibi fiyat artışları olmuştur.  Bu durumun başlıca sebebi ne diyecek olursak, vadeli işlemlerdeki yükseliş ve yurt içinde doların artış trendine girmesi olacaktır.

Ege Bölgesi’nde çırçırcıların ve tüccarların ellerinde kalan pamuk miktarlarının azalması, iyi pamuğa talebin olması önümüzdeki haftada fiyatların biraz daha artmasına sebep olabilir.

Dünya siyasetindeki krizler yurt içinde dolar fiyatlarının artmasına sebep olmuştur. Buna ilave olarak vadeli işlem fiyatlarının daha da artması, önümüzdeki hafta çırçırcıların eldeki pamuklarını satmamasına neden olabilecektir. Sebeplerinden biri de seçime bir hafta kala ekonomik dengelerin ne olabileceğini tahmin edemeyeceğimizdendir.

Sanayicilerin, çırçırcıların ve tüccarların önümüzdeki haftayı tedbirli olarak geçireceklerini düşünüyorum.

 

Saygılarımla

 
Rifat KINAY
İzmir Ticaret Borsası
Aracılar Meslek Komitesi Başkanı

                                                                           

 

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.