02.12.2020
12:56
EN

“Destan yürekle yazıldı”

İzmir Ticaret Borsası, 129 yıllık köklü geçmişiyle bu ülkede sadece tarıma dayalı ticaretin değil sivil örgütlenmenin, milli mücadelenin ve dayanışmanın da en güçlü kalelerinden biri olmuştur... 15 Temmuz 2016 gecesi, aziz vatanımızın huzuruna, milletimizin canına kast eden, demokrasimizi ve milli birliğimizi hedef alan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kaynaklı hain darbe girişimine karşı, ilk andan itibaren milletimizin gösterdiği kutsal direnişin yanında yer alan da yine çatı örgütümüz TOBB önderliğinde Oda-Borsa camialarıdır.

O gece, “Milletin iradesi ve demokrasi dışında hiçbir iradeyi tanımıyoruz. Gün demokrasiye sahip çıkma günüdür” demiştik; bugün de aynı noktadayız. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hâkimiyet, kayıtsız şartsız milletindir” ilkesini şiar edinen Oda-Borsa camiası olarak her fırsatta demokrasimizi savunmaya, onun daha güçlü ve kalıcı olması için aralıksız çalışmaya devam edeceğiz. Her daim devletimizin yanında, milletimizin emrinde olacağız. Ve her şart altında ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların karşısında yer alacağız. Çünkü devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız.

Borsa olarak tarihe geçen bu destansı demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden milli direnişin kahraman şehitlerine Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar diliyoruz, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün dördüncü yıldönümü vesilesiyle demokrasimize, vatanımıza sahip çıkan yüce milletimize bir kez daha en içten duygularımızla teşekkür ediyoruz.

14.07.2020

 

Geri dön