13.11.2018
21:56
EN

İTB’den “İzmir'i Turuncuya Boya Kampanyası”na tam destek!

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), 25 Kasım – 10 Aralık tarihlerini toplumsal cinsiyete dayalı şiddeti önleme ve bu konuda farkındalık yaratma günleri olarak belirlemişti ve “Dünyayı Turuncuya Boya” sloganıyla bir kampanya başlatmıştı. Geçtiğimiz yıllarda dünyanın dört bir yanında, şehirlerin turuncuya boyandığı, harika örnekler ile karşılaştık.

Bu sene, 25 Kasım – 10 Aralık tarihlerinde,  en büyük toplumsal sorunlarımızdan biri olan toplumsal cinsiyet eşitsizliği ve kadına şiddete karşı, İzmir’in sesini duyurmak amacıyla oluşturulan sivil bir inisiyatif tarafından “İzmir’i Turuncuya Boya” kampanyası başlatıldı. Borsamızın da dâhil olduğu bu kampanya; Sabancı Üniversitesi İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Platformu, Göztepe Spor Kulübü ve Karşıyaka Spor Kulübü tarafından da desteklendi ve İzmir’i Turuncuya Boya platformu oluşturuldu.

25 Kasım’da başlayacak ve 16 gün sürecek kampanya boyunca, tüm İzmirlilere, balkonlarını, binalarını, dükkânlarını, restoranlarını ve kafelerini turuncu ışıklandırmaları, turuncu bayraklar ve balonlar ile süslemeleri, kampanyayı sosyal medya hesaplarında paylaşmaları, arabalarına turuncu kurdele takmaları ve 10 Aralık’ta saat 14.00’te, Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak yürüyüşe katılmaları için çağrıda bulunuluyor.

İzmir Ticaret Borsası olarak biz de, tüm üye ve paydaşlarımızdan, 10 Aralık’ta gerçekleştirilecek bu yürüyüşe katılarak dâhil olduğumuz kampanyaya destek olmalarını istiyoruz.

Gelin bir olalım, İzmir’i turuncuya boyayalım!

17.11.2017

 

Geri dön