İzmir Ticaret Borsası

“The Best Product of Kazakhstan 2018“ Fuarı, 12 – 13 Ekim 2018, Astana / Kazakistan

Sayın Üyemiz,

DEİK’ten alınan yazıda, 12–13 Ekim 2018 tarihlerinde Kazakistan’ın başkenti Astana’da “Atameken” Kazakistan Ulusal Girişimciler Odası ve Kazakistan Uluslararası Ticaret Odası himayelerinde “The Best Product of Kazakhstan 2018“ Fuarı düzenleneceği bildirilmiştir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü Hakkında Bilgilendirme Toplantısı

Sayın Üyemiz,

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında “Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü” imzalanmış olup; bu protokolün işleyişiyle ilgili uygulama usul ve esasları kapsamında Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü Uygulama Genelgesi hazırlanmıştır.

 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Mahsul Limon (İnterdonato) Satış ihalesi Hk.

Sayın Üyemiz,

Dalaman Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nden alınan 25.07.2018 tarihli yazıda, 2018 yılı istihsali tahmini 5.118 ton İnterdonato Limon satış ihalesinin 09.08.2018 tarih ve saat 16:00’da Dalaman Tarım İşletmesi Müdürlüğü'nde yapılacağı bildirilmiştir. 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Hong Kong Gümrük Deklarasyonu Hk.

Sayın Üyemiz,

TOBB'dan gelen Ticaret Bakanlığı'nın 19/07/2018 tarihli yazısında 16.07.2018 tarihinden itibaren Hong Kong’a gelen ve Hong Kong’dan ayrılan gerçek kişilerin, beraberinde bulundurdukları büyük miktarlı para ve devredilebilen, piyasası olan, alınıp satılabilen, ciro edilebilir borç araçları, bono, tahvil ve benzer kıymetli evrakı (örneğin toplam değeri  120.000 HK Dolarını aşanlar ) yeni kanunla yazılı olarak deklare etme zorunluluğunun getirildiği belirtilmektedir. 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

E-Commodity Bazaar
İTB Akıllı Tarım Portalı
Toprak ve Çocuk