İzmir Ticaret Borsası

Japonya - Türkiye Ekonomik Ortaklık Anlaşması

Sayın Üyemiz,

TOBB’dan gelen yazıda, hedef ülkelerimizin arasında yer alan, hizmet sektörü yatırımlarımızın ve hizmet ticaretimizin yoğun olduğu Japonya ile ülkemiz arasında Ekonomik Ortaklık Anlaşması (EOA) imzalamak üzere,  Japon tarafı ile müzakerelerin, Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülmekte olduğu, anlaşma kapsamında “hizmet ticareti”, “mal ticareti” ve “yatırım” başlıklarının yer aldığı belirtilmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

İhale İlanı Hk.

Sayın Üyemiz,

T.C. Karaburun Kaymakamlığı Malmüdürlüğü'nden alınan 08.05.2017 tarih ve 1014 sayılı yazı ile 06-07-08-09-13-14-15-16 Haziran 2017 tarihlerinde, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 45. maddesine göre açık teklif usulü ile kiralama ihalesi yapılacak olan taşınmaz mallara ait ilan metni Borsamıza iletilmiştir. 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

EİB / 82. Uluslararası Selanik Ticaret Fuarı Milli Katılım Organizasyonu

Sayın Üyemiz,

Ege İhracatçı Birlikleri tarafından, ihracatımızı ve komşu ülkelerle ticaretimizi geliştirmek amacıyla, Yunanistan’ın Selanik şehrinde 9-17 Eylül 2017 tarihlerinden gerçekleştirilecek TIF- Thessaloniki International Fair 2017 (Uluslararası Selanik Fuarı) Fuarına Türkiye milli katılım organizasyonu düzenlenmesi planlanmaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Moldova Uluslararası Yatırım Forumu

Sayın Üyemiz,

TOBB'dan gelen yazıda, 7 Haziran 2017 tarihinde Moldova’nın Balti şehrinde, Moldova Belediye Meclisi, Avrupa İşletmeler Ağı ve diğer uluslararası paydaşların destekleriyle “Yatırım ve İşbirliği Fırsatları” başlıklı bir Uluslararası Yatırım Forumunun düzenleneceği bildirilmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

E-Commodity Bazaar
İTB Akıllı Tarım Portalı
Toprak ve Çocuk