İzmir Ticaret Borsası

Tunus-Türkiye Yatırım ve İş Forumu

Sayın Üyemiz,

DEİK'den alınan yazıda, T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’nin eş başkanlığında 8-9 Mayıs 2017 tarihleri arasında Tunus’ta gerçekleştirilecek Türkiye-Tunus Ortaklık Konseyi Üçüncü Dönem Toplantısı vesilesi ile DEİK ve Tunus Sanayi ve El Sanatları Birliği (UTICA) işbirliğinde 9 Mayıs 2017, Salı günü Tunus-Türkiye Yatırım ve İş Forumunun gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Avrupa’ya coğrafi konum olarak yakınlığı, kalifiye eleman teminindeki kolaylık, siyasi kararlılık, vergilerdeki avantajlar, düşük işçi ve üretim maliyetleri ile Tunus, Türk yatırımcılara cazip fırsatlar sunmaktadır. Bilgi işlem ve haberleşme teknolojileri, altyapı, elektrik elektronik, otomotiv (mekanik parçalar ve yan sanayi), gıda, tarım, balıkçılık, tekstil (iplik ve kumaş üretimi), hazır giyim, deri ve ayakkabı sektörlerinde iki ülke arasındaki ticari faaliyetlerinin ve yatırım ortaklıklarının geliştirilmesi amacıyla düzenlenecek Forum çerçevesinde Tunuslu firmalar ile ikili iş görüşmelerine imkan sağlanacaktır.

Katılımcıların uçuşlarını kendilerini organize etmeleri önem arz etmektedir. Ziyaretin, konaklama, transferler, çalışma yemekleri, tercümanlık hizmetleri, iş forumuna katılım giderlerini karşılamak üzere, katılımcıların 500 ABD Doları avans ödemeleri beklenmektedir. Katılım bedelinin kesinleşmesine müteakip, bakiye tutar katılımcılardan tahsil edilecektir.

Bu bilgiler ışığında taslak programı ekte yer alan foruma katılmak isteyen üyelerimizin, http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/396/8750 bağlantısında yer alan katılım formunu en geç 5 Mayıs 2017, Cuma günü mesai bitimine kadar eksiksiz doldurarak, ödemeye ilişkin dekontu DEİK’e (İrem Develioğlu, E-posta: africa@deik.org.tr, Tel: 0212 339 5070) iletmeleri gerekmektedir.

Katılım Koşulları:

  1. Başvuru formunun doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önemle rica olunur.
  2. Katılımcıların konaklamaları tarafımızca organize edilecek olup; uçuşlarını kendileri temin etmeleri önem arz etmektedir.
  3. DEİK Paket Programı avans bedeli 500 ABD Doları olup;  Yerinden Katılım ücreti 200 ABD Dolarıdır. Paket programa dahil hizmetler: Konaklama, ara transferler, çalışma yemekleri, tercümanlık hizmetleri, iş forumuna katılım.
  4. Ödeme seçenekleri, formu doldurduktan sonra ekrana gelecektir. Ödeme hesaba havale veya online olarak kredi kartı ile yapılabilmektedir.
  5. Başvuru ve ödemeler için son tarih: 5 Mayıs 2017, Cuma
  6. Ödeme esnasında bilgiler eksiksiz girildiği takdirde, makbuzunuz tarafınıza gönderilecektir.
  7. Havale yoluyla ödeme yapıldığı takdirde, ödeme dekontlarının DEİK’e (africa@deik.org.tr) iletilmesi rica olunur. (Kredi kartı ile ödeme yapıldığında bu işleme gerek yoktur)

Banka Adı: TÜRKİYE İŞ BANKASI BEYOĞLU ŞUBESİ (1011) 
Hesap Adı : DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLER KURULU / AFRİKA
Swift : ISBKTRISXXX
IBAN : TR21 0006 4000 0021 0113 3146 38 USD

Katılımcıların, 5 Mayıs 2017 tarihine kadar başvurularını iptal etmeleri durumunda, ön avans ödemelerinin iadesi mümkün olacaktır.

Bilgilerinize

E-Commodity Bazaar
İTB Akıllı Tarım Portalı
Toprak ve Çocuk