İzmir Ticaret Borsası

Türkiye-Senegal İş Forumu Hk.

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan bir yazıda; DEİK ve Senegal Ticaret Sanayi ve Tarım Odaları Birliği (UNCCIAS) organizasyonunda, 15 Eylül 2015 Salı günü, 09:00-13:00 saatleri arasında Wyndham Grand İstanbul Levent Oteli'nde "Türkiye-Senegal İş Forumu" gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Coğrafi konum bakımından Batı Afrika'ya giriş kapısı olan Senegal, 14.5 milyonluk nüfusa, 16 milyar dolarlık GSYİH'ye ve %4,60'lık büyüme oranına sahip olup 300 milyondan fazla tüketici pazarına erişim imkanı sağlamaktadır. Turizm, altyapı, enerji, balıkçılık, gıda işleme, kimya, madencilik, eğitim, bilgi teknolojisi, telekomünikasyon alanlarında işbirliği fırsatları sunan Senegal ile ihracat hacmimiz 2014 yılında artış göstererek yaklaşık 170 milyon dolar düzeyine ulaşmıştır.

Söz konusu İş Forumu kapsamında, Senegal Yatırım Ajansı tarafından Senegal'in son dönemde geliştirmeyi öngördüğü büyük altyapı ve inşaat projeleri hakkında sunum yapılacağı, ayrıca gıda işleme, hayvancılık, tarım, lojistik, bilişim ve telekomünikasyon, ilaç, elektrik motorları sektörlerinde 12 firma temsilcisiyle Türk firmalar arasında görüşmeler organize edileceği belirtilmektedir. 

Anılan İş Forumu'na katılmak için http://kayit.deik.org.tr/KatilimFormu/92/5333 adresine başvuru yapılması ilgili bağlantıda belirtilen tutarın 11 Eylül 2015 Cuma gününe kadar ödenerek dekontların DEİK'e (africa@deik.org.tr ) iletilmesi beklenmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

İş Forumu Programı İçin Lütfen Tıklayınız.

Heyet Listesi Programına Ulaşmak İçin Lütfen Tıklayınız.

E-Commodity Bazaar
İTB Akıllı Tarım Portalı
Toprak ve Çocuk