İzmir Ticaret Borsası

Gelişen 8 Ülke (D-8) Pakistan Zirvesi ve İş Forumu Hk.

DEİK'den gelen 08.11.2012 tarihli yazıda; T.C. Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun katılmasının beklendiği D-8 / 8. Zirve toplantısı marjında, 19 – 20 Kasım 2012 tarihlerinde, eş zamanlı olarak D-8 İş Forumu ile Ticaret Fuarı ve Ticaret Seminerlerinin gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

II. Türk – Yemen İş Forumu Hk.

DEİK'den gelen 08.11.2012 tarihli yazıda, T.C. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı aynı zamanda Türkiye-Yemen KEK Eş Başkanı Sn. Bülent Arınç’ın başkanlığında 24-25 Kasım 2012 tarihlerinde Sanaa’da Türkiye-Yemen 6. Dönem KEK Toplantısı düzenleneceği bildirilmiştir. Bu vesileyle, Sn. Bülent Arınç’ın da katılımlarıyla 24 Kasım 2012 tarihinde “Türk-Yemen İş Konseyi II. Ortak Toplantısı” gerçekleştirilecektir.

 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Türkiye-Yunanistan-Bulgaristan III. Bölgesel İş Forumu Hk.

DEİK'den gelen 07.11.2012 tarihli yazıda, TOBB-DEİK, Yunanistan Odalar Birliği ve Bulgaristan Odalar Birliği tarafından 21 Kasım 2012 tarihinde Çanakkale’de “Türkiye-Yunanistan-Bulgaristan III. Bölgesel İş Forumu” düzenleneceği bildirilmiştir. Anılan Forumu, T.C. Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Hayati Yazıcı’nın onurlandırmaları planlanmaktadır. 
 
 
 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Türk-Tanzanya İş Konseyi 1. Ortak Toplantısı Hk.

DEİK'den gelen 07.11.2012 tarihli yazıda; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın M. Mehdi Eker eşbaşkanlığında gerçekleştirilmesi öngörülen Türkiye-Tanzanya Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 1. Dönem Toplantısı vesilesiyle Türk-Tanzanya İş Konseyi tarafından 27-30 Kasım 2012 tarihlerinde Darüsselam’a heyet ziyareti gerçekleştirileceği bildirilmiştir. Sözkonusu ziyaret kapsamında Tanzanya Özel Sektör Vakfı ile İş Konseyi Kuruluş Anlaşmasının imzalanması, İş Konseyi Ortak Toplantısının gerçekleştirilmesi ve Tanzanya Türk Ürünleri İhraç Fuarı açılışına katılım öngörülmektedir. 
 
 
 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

E-Commodity Bazaar
İTB Akıllı Tarım Portalı
Toprak ve Çocuk