İzmir Ticaret Borsası
BORSA GÜNDEMİNDE BUGÜN
21 Şubat 2022

Gıda Kontrol Laboratuvarları Yönetmeliği

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ''Gıda Kontrol Laboratuvarları Yönetmeliği'' 18 Şubat 2022 tarih ve 31754 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Hayvan Beslemede Kullanılan Yem Katkı Maddelerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ''Hayvan Beslemede Kullanılan Yem Katkı Maddeleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'' 18 Şubat 2022 tarih ve 31754 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

2. Uluslararası Tahıl, Bakliyat ve Yem Zirvesi TABADER 2022

TABADER'den alınan yazıda; 2. Uluslararası Tahıl, Bakliyat ve Yem Zirvesi hakkında program ve kayıt formu iletilmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Güney Sudan'da Dolandırıcılık Faaliyetleri Hakkında

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda (TOBB), T.C.Ticaret Bakanlığı'nın yazısına atfen; Juba Ticaret Müşavirliğimize başvuran bazı Türk firmalarınca traktör ve tarım makineleri alımı gibi konularda Güney Sudan hükümetince açılmış olduğu düşünülen kamu ihalelerine çevirim içi ortamda davet edildikleri; gerekli evrakları internet veya posta yoluyla ilgili Güney Sudan makamlarına ilettikleri ve söz konusu ihaleleri kazandıkları belirtilmektedir. Öte yandan, avans ödemesi aşamasında çeşitli bürokratik sorunlarla karşılaştıkları; bu sorunların çözümü için ise çeşitli banka hesaplarına ödemeler yapılmasının istendiği ve yasal haklarını aramak üzere destek talep ettikleri ifade edilmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Marka Olarak “Türkiye” İbaresinin Kullanımı Hakkında Genelge

T.C. İzmir Valiliği İl Yazı İşleri Müdürlüğü'nden iletilen yazıda, Cumhurbaşkanlığı tarafından ''Marka Olarak “Türkiye” İbaresinin Kullanımı Hakkında Genelge''  4 Aralık 2021 tarih ve 31679 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandığı bildirilmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

İzmir Ticaret Borsası
İzmir Ticaret Borsası
4 Element ve İnsan
İzmir Tarım Teknoloji Merkezi
/izmirticaretborsasi+90 (232) 425 13 70
FbTwIgLi