16.12.2018
21:47
EN

"Çocuk Gözüyle Tarım” Konulu Resim Yarışması

 

İlkokul çocuklarımıza, tarımı, doğayı ve tarımsal süreçler ile insan ve tarım arasındaki ilişkiyi daha iyi kavrayabilmesi, tarımsal üretim süreçlerini daha iyi gözlemleyebilmesi amacıyla bir farkındalık yaratmak için İzmir Ticaret Borsası ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile  “Çocuk Gözüyle Tarım” konulu resim yarışması düzenlenecektir. 

Yarışma Teması:  Çocuk Gözüyle Tarım

Katılımcılar: İzmir İli genelindeki Resmi ve Özel İlkokul Kurumlarında öğrenim gören tüm öğrenciler.

Ölçüler: 35x50 cm ölçülerinde (Standart resim kâğıdı).

Teknik ve Malzeme: Teknik ve malzeme serbesttir. Bu kapsamda:
a) Yarışmaya gönderilecek eserler “Paspartulu” olarak, katlanmadan ve yıpranmayacak şekilde iki mukavva arasına konularak öğrencilerin okulları aracılığı ile elden teslim edilecek; katlanan ve yıpranan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
b) Yarışmaya katılacak eserlerde öğrencinin kimliğini belirten ad, imza vb. işaretler bulunmayacaktır. Yarışmaya katılımda en az dört (4) harf ve iki (2) rakamdan oluşan bir rumuz kullanılacaktır
c) Her öğrenci yarışmaya, daha önce ödül almamış ve sergilenmemiş bir (1) eserle katılabilir.
d) Ekteki Form-1 doldurulacak ve eserlerin arkasına iliştirilecektir. Bunun için Form-1, eserin arka yüzüne ve zarfın üzerine yapıştırılacak ya da yazılacaktır.
e) Form-2 ise eksiksiz olarak doldurulup üzerinde “Çocuk Gözüyle Tarım Konulu Resim Yarışması”   ifadesi ile öğrencinin eseri için kullandığı rumuzun yazılı olduğu bir zarfa konulacak, zarf kapalı olarak eserin arkasına yapıştırılacaktır.
f) Kimlik zarfı bulunmayan veya herhangi bir yerinde katılımcının kimliğini belirten işaret veya imza bulunan eserler, değerlendirme kurulu tarafından tutanakla değerlendirme dışı bırakılacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 15 Aralık 2017
Öğrenci eserlerinin bağlı bulundukları İlköğretim okulu aracılığyla ya da bir dosya içinde posta veya elden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Bölümü’ne Teslim Edilmesi gerekmektedir. Başvuru süresi içerisinde ilgili adrese ulaşmayan eserler değerlendirmeye alınmayacak ve eser sahipleri hiçbir hak iddia edemeyecektir.

Ayrıca, Form-3’ü teslim etmeyen eser sahibinin eseri, değerlendirmeye alınmayacaktır. 

Ödüller:
a) Birinci olan öğrencilere: Tablet
b) İkinci olan öğrencilere: Mini Tablet
c) Üçüncü olan öğrencilere: Dijital Fotoğraf Makinası
d) Mansiyon ödülüne layık görülen öğrencilere: Mp4 çalar 

1. ve 2. sınıf öğrencileri ile 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin eserleri kendi aralarında ayrı ayrı değerlendirilecek olup toplamda iki kategori ve her kategoride 4 ödül verilecektir. 

Daha detaylı bilgi, şartname ve ekler için lütfen tıklayınız.

İletişim Bilgileri:
İzmir Ticaret Borsası: Gazi Bulvarı No:2 Konak / İzmir
Telefon: (0232) 481 10 37 /65                                                                                       
E-posta: arge@itb.org.tr

 

 

17.12.2017

 

Geri dön