26.05.2018
11:16
EN

14 Mayıs - 18 Mayıs 2018 Çekirdeksiz Kuru Üzüm Piyasası Yorumu

Çekirdeksiz kuru üzüm piyasasında son derece ilginç gelişmeler yaşanıyor. Üzüm fiyatları sezon sonuna iyice yaklaşırken zirve yaptı. Dolar fiyatlarında yaşanan aşırı yükseliş ve rekoltenin neredeyse bitme noktasına gelmesi üzüm fiyatlarına yükseliş olarak yansıdı.

Standart 9 numaralı üzümler 6,40 TL seviyelerinde işlem görüyor. Standart 10 numaralı üzümde ise borsada işlem olmadığı için fiyat belirlenemedi. Piyasanın önümüzdeki günlerde ne olabileceğini bilemiyoruz ancak bu fiyat seviyelerinden sonra geri dönüş pek mümkün görünmüyor.

Borsaya üzüm arzı son derece az dolayısıyla sığ piyasalarda fiyat oluşuyor. Bu durumun sezon sonuna kadar devam edeceğini düşünüyoruz.

Haftalık toplam işlem hacmi 415 ton, TL bazlı kapanış endeksimiz de 3.697 olarak gerçekleşmiştir. 

Mehmet ESMER– İTB MECLİS ÜYESİ

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.