24.04.2018
09:51
EN

09 Nisan - 13 Nisan 2018 Çekirdeksiz Kuru Üzüm Piyasası Yorumu

Çekirdeksiz kuru üzüm piyasasında kayda değer önemli bir gelişme olmadı. Dolar TL cephesinde yaşanan ciddi hareketlerin piyasaya yansımalarının olumlu yönde olması beklenirken talebin yeterince canlı olmaması nedeniyle çekirdeksiz kuru üzüm fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmadı. St. 9 No üzümler 5,25 TL seviyelerinde işlem görürken ince taneli üzümlerde 5,30 TL ye kadar alıcı buluyor. St 10 nolu üzümler ise 5,55 TL - 5,60 TL.

Bölgemizde yaşanan siyasi ve askeri gerilimin tırmanmaya devam etmesi ve olası bir olumusz gelişmenin tüm ekonomiyi ciddi şekilde etkileyeceği endişesnin yaşandığı günlerdeyiz. Piyasaların çok kısa vadede bile süprizlere açık olması ve yaşanan nakit sıkıntıları üzüm fiyatları üzerinde de bir baskı oluşturmuş durumda. Umuyoruz ve temenni ediyoruz ki bu sıkındılı günler geride kalır ve piyasalar kendi dinamikleri ile çalışmaya devam eder. 

Haftalık toplam işlem hacmi 115 ton, kapanış endeksimiz de 3185 olarak gerçekleşmiştir. 

Mehmet ESMER– İTB MECLİS ÜYESİ

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.