18.09.2018
23:19
EN

23-26 Temmuz 2018 Çekirdeksiz Kuru Üzüm Piyasası Yorumu

Çekirdeksiz kuru üzümde piyasamız son derece sakin. İzmir Ticaret Borsasında haftayı işlemsiz seanslar ile tamamladık. Ağustos ayı ile birlikte 2017 – 2018 sezonu üzümleri artık eski mahsul kategorisinde değerlendirileceği için gerek aracı tüccar gerekse ihracatçı üzüm almak istemiyor. Acil ihtiyaçları dışında ellerindeki stokları çalışıyorlar. Dolayısıyla artık piyasalar yeni mahsul üzümü beklemeye başladı.

Tüm tarım ürünlerinde olduğu gibi üzüm de bu yıl biraz erkenci. Muhtemelen ağustos ayının ortalarından itibaren yeni mahsul üzümler Borsaya gelmeye başlayacaktır. Üzüm fiyatları konusunda bir şey söylemek için erken ancak temennimiz üreticimizi memnun edecek, ihracatın da önünü tıkamayacak bir fiyatın oluşmasından yana.

Mehmet ESMER– İTB MECLİS ÜYESİ

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.