18.07.2018
02:00
EN

9-12 Temmuz 2018 Çekirdeksiz Kuru Üzüm Piyasası Yorumu

Çekirdeksiz kuru üzümde piyasa son derece sakin. Haftayı işlemsiz seanslar ile tamamladık. Standart 9 numaralı üzümler 7,00 TL’yi gördükten sonra kısıtlı alıcılar ile işlemler oldu ancak işini tamamlayan alıcıların da çekilmesi ile borsaya, az da olsa, gelen üzümlere talep olmuyor.

Bu sezon, tüm tarımsal ürünlerde olduğu gibi, üzümde de yaklaşık on günlük bir erken hasat bekliyoruz.

Üzüm fiyatlarının sezon sonu itibariyle tavan seviyelerde olması ihracatçının ve aracı tüccarın yeni sezona mümkün olduğunca stoksuz girme niyetinde olduğunu gösteriyor.

Yeni sezona kadar önemli bir değişiklik beklemiyoruz. İşlemsiz seanslar ile bu ayı tamamlayacağız gibi görünüyor. Yine de, küçük çaplı alımlar olsa bile piyasanın dengesi değişmeyecektir.

Haftalık toplam işlem hacmi 65 ton olarak gerçekleşmiştir. 

Mehmet ESMER– İTB MECLİS ÜYESİ

 

Geri dön

 

Bu bültende yer alan bilgiler ve yorumlar, yorum sahibine ait olup İzmir Ticaret Borsası'nın görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yorumlarda yer alan bilgi, veri ve yorumları kullanan kişi ve/veya kurumların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı tüm maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan, velhasıl her ne surette olursa olsun kullanımı olumsuz etkileyecek her türlü sonuçtan dolayı yorum sahibi, İzmir Ticaret Borsası ve her ne nam altında olursa olsun her ne akitle bağlı olursa olsun her türlü çalışanı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu yorumlar, yalnızca bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. İşbu bilgiler, hiçbir surette gönderenleri ilzam etmez ve/veya sorumlu kılmaz. Kullanan ancak kendi bilgi, insiyatif ve değerlendirmesi ile hareket edecektir. Söz konusu yorumlardan, İzmir Ticaret Borsası'nın izni olmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz.